Projekt

 
 
 
Grafity

Grafity sa stali súčasťou života Bratislavy. Subkultúrna forma výtvarného prejavu, vychádzajúca z osobnej slobody jednotlivca nás, v profesionálnom, ale oveľa viac menej profesionálnom vyjadrení, sprevádza v uliciach Bratislavy. Poškodené fasády historických budov, znečistené mosty, železničné a autobusové stanice vytvárajú obraz mesta ako jedného grafitového plátna.

Ambíciou mesta je nadviazať dialóg s umeleckou komunitou a vytvoriť v tomto individuálnom priestore hraničiacom často s anarchiou pravidlá a vzájomný rešpekt.

 

Grafity grantV minulosti sa objavili pokusy o spoluprácu, ktoré však ustrnuli, a tak je čas reštartovať dialóg.  Nájsť citlivú hranicu medzi záujmami mesta Bratislavy, jej občanmi a predstaviteľmi tohto umeleckého štýlu, ktorý využíva verejné priestory na sebarealizáciu. Preto sa mesto rozhodlo vypracovať komplexný návrh riešenia problematiky grafitov v spolupráci s partnermi. Chceme zdôrazniť, že uprednostňujeme dialóg, o čom svedčia aktivity mesta, avšak posilnenie reštriktívnych opatrení je len reakciou na kritickú situáciu a slúžia na ochranu poškodených občanov. Tí sa na stránke môžu dozvedieť ako postupovať pri poškodení majetku, harmonogram komunikačných aktivít mesta, alebo v budúcnosti nájsť informácie o voľných plochách pre grafity. Veríme, že obe strany aj prostredníctvom tejto stránky nájdu platformu na definovanie spoločných záujmov.
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Projekt

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


Cesta: Titulka


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém